منوی اصلی
نقشه
نقشه
پایگاه اطلاع رسانی مدیریت امور اداریسیستم مکاتباتی مدیرانسیستم مکاتبانی استانیstos
اوقات شرعي
True
آب و هوا
افزایش تعرفه واردات محصولات کشاورزی در سال 95+جدول

 

تعرفه محصولات کشاورزی وارداتی در سال جاری اعلام شد که بر مبنای حمایت از تولید داخلی بیشتر آن‌ها با افزایش نرخ تعرفه همراه شده‌اند و تعرفه برخی دیگر نیز در راستای تامین نیاز داخلی کاهش یافته است.

 

مصوبه هیات وزیران در خصوص حقوق گمرکی و سود بازرگانی اعلام شد که در آن با عنوان حذف، ایجاد و اصلاح، حدود 2000 تعرفه‌ جدید برای واردات محصولات کشاورزی مختلف اعم از انواع روغن خام و دانه‌های روغنی، محصولات دامی، انواع ماهی و لارو، سیب زمینی، موز، گندم دامی، انواع بذر، جو، کودهای شیمیایی، علف‌کش‌ها و سموم شیمیایی، انواع پنبه حلاجی شده و نشده، پیله کرم ابریشم و ضایعات آن، پرندگان زینتی و ... اعلام شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران و به نقل از ایسنا ، یکی از نکات جالب توجه برای حمایت از تولید داخلی و افزایش صادرات یک محصول کشاورزی، واردات موز و صادرات سیب درختی است که به هم گره خورده‌اند؛ به گونه‌ای که براساس فصل هشتم این مصوبه به ازای صادرات 1.5 کیلوگرم سیب درختی مجموع حقوق گمرکی و سود بازرگانی یک کیلوگرم موز معادل پنج درصد تعیین می‌شود در حالی که تعرفه واردات موز در راستای حمایت از تولید داخلی از حدود چهار درصد به حدود 26 درصد افزایش یافته است.

افزایش نرخ تعرفه فرآورده‌های دامی

انواع محصولات و فرآورده‌های دامی نیز با افزایش نرخ تعرفه و حقوق گمرکی و سود بازرگانی مواجه شده‌اند که می‌توان گفت دام‌های سبک و سنگین و انواع قطعات دامی از جمله گوساله، ران، راسته، سردست و سینه، لاشه و شقه، ژامبون سردست و سایر قطعات به صورت با استخوان و بی‌استخوان و انواع قطعات گوشت مرغ، بز و غیره از 10 درصد به 15 درصد افزایش یافته است که در ملاحظات این مصوبه علت این افزایش نرخ تعرفه، حمایت از تولید داخلی عنوان شده است.

افزایش نرخ تعرفه واردات فله‌ای کره

البته حقوق گمرکی و سود بازرگانی واردات کره به صورت فله‌ای نیز از 15 درصد به 20 درصد افزایش یافته است.

در فصل سوم این مصوبه نیز به حقوق گمرکی انواع ماهی و لارو میگو و میگوی زنده برای اصلاح نژاد و تکثیر و پرورش اشاره شده است که باید براساس نظر وزارت جهاد کشاورزی صورت گیرد.

افزایش تعرفه واردات ماهی تیلاپیا

براین اساس مجموع حقوق گمرکی و سود بازرگانی این محصولات در بسته‌بندی‌های با وزن ناخالص حداقل 10 کیلوگرم و بالاتر 15 درصد تعیین شده است، اما دیگر آبزیان در فصل سوم این مصوبه تعرفه‌های متفاوتی دارند که می‌توان به نرخ تعرفه تخم و لار بچه ماهی اشاره کرد و که از چهار درصد در سال گذشته به پنج درصد اشاره کرد. همچنین تعرفه ماهی تیلاپیا تازه از 26 و تعرفه ماهی تیلاپیا منجمد از هفت درصد به 32 درصد رسیده‌اند و انواع ماهی پهن نیز از 26 درصد به 40 درصد افزایش یافته‌اند.

همچنین دیگر انواع ماهی سی‌بس، سی‌بریم و غیره تعرفه‌های دیگری دارند که از حدود 20 درصد تا 32 درصد متفاوتند در حالی که در سال گذشته تعرفه واردات این ماهیان از هفت تا 26 درصد بوده است.

همچنین مجموع حقوق گمرکی و سود بازرگانی در فصل هفتم این مصوبه برای سیب‌زمینی از چهار به 10 درصد و برای انواع لوبیا از 15 به 32 درصد افزایش یافته است و انواع بذر، گندم دامی در قالب تعرفه‌های جداگانه به 10 درصد افزایش یافته‌اند، در حالی که سال گذشته بین چهار تا هفت درصد تعرفه برای آنها تعیین شده بود.

افزایش حقوق گمرکی انواع دانه‌های روغنی

در فصل دوازدهم این مصوبه نیز حقوق ورودی دانه، روغن خام و روغن خام پالم در صورت خرید دانه‌های روغنی داخلی به قیمت تضمینی و با تایید وزارت جهاد کشاورزی به ترتیب پنج، 10 و 26 درصد تعیین شده است و حقوق گمرکی انواع دانه‌های روغنی اعم از سویا، کلزا، آفتابگردان و گلرنگ از چهار درصد به 10 درصد رسیده است، اما حقوق ورودی و تعرفه گمرکی انواع روغن خام در فصل پانزدهم مصوبه جدید هیات وزیران از جمله روغن کنجد، مارگارین و انواع روغن خام از پنج تا 55 درصد متفاوت است در حالی که در سال گذشته مجموع حقوق گمرکی و سود بازرگانی این محصولات از هفت تا نهایتا 26 درصد تعیین شده بود.

پیله کرم ابریشم و ضایعات آن و همچنین انواع پنبه حلاجی‌ شده و نشده از دیگر محصولات کشاورزی هستند که تعرفه آنها مشمول تغییر و تحولاتی شده است که می‌توان به حذف معادل ریالی برای کرم ابریشم و ضایعات آن، حذف تعرفه فصلی برای پنبه حلاجی نشده و تعیین تعرفه 10 درصدی برای آن اشاره کرد.

نام محصول

تعرفه واردات سال 1394

تعرفه واردات سال 1395

دانه‌های روغنی

4 درصد

10 درصد

روغن خام حتی صمغ گرفته

7 دصد

20 درصد

انواع روغن خام

از 7 تا 10 درصد

از 20 تا 40 درصد

روغن کنجد

7 درصد

10 درصد

موز

4 درصد

26 درصد

انواع لوبیا

15 درصد

32 درصد

سیب زمینی

4 درصد

10 درصد

انواع ماهی و لارو میگو زنده بیش از 10 کیلوگرم

-

15 درصد

تخم و لارو بچه ماهی

4 درصد

5 درصد

ماهی تیلاپیا تازه

26 درصد

32 درصد

ماهی تیلا پیا منجمد

7 درصد

32درصد

فیله ماهی تیلاپیا

4 درصد

32 درصد

انواع ماهی پهن

4 درصد

40 درصد

کره فله

15 درصد

20 درصد

انواع دام‌های سبک و سنگین

10 درصد

15 درصد

انواع قطعات دام و طیور

10 درصد

15 درصد

پرندگان زینتی

-

5 درصد

 

اطلاعیه فروش توافقی محصول سیب درختی استان آذربایجان غربی

اتحادیه تعاون روستایی   استان آذربایجان غربی در راستای تبادلات شبکه ای و اجرای برنامه خرید توافقی و مستقیم محصولات از کشاورزان،  با توجه به شروع برداشت محصول سیب درختی تولیدی این استان ، آمادگی دارد محصول  سیب  درختی استان   را باکیفیت عالی و قیمت توافقی  عرضه نماید.یا در صورت تمایل خریداران به خرید مستقیم از کشاورزان و باغداران،اتحادیه استان آمادگی لازم جهت هرگونه همکاری با نماینده اعزامی را دارد.

لذا متقاضیان جهت  کسب اطلاعات بیشتر و انجام هماهنگی های لازم می توانند با  شماره تلفن های ذیل تماس حاصل فرمایند.

1.اداره بازرگانی سازمان تعاون روستایی استان آقای غلامعلی اصل نیا به شماره 04433452834 و همراه 09143436714

2.اتحادیه تعاون روستایی آذربایجان غربی آقای منصور برزگر به شماره 32754712و 32754713 با پیش شماره 044 و همراه 09144419414

اطلاعيه فروش توافقي محصولات جو،كلزا،يونجه،كاه،پيازو سير استان فارس

اتحاديه تعاون روستايي شهرستان شيراز استان فارس در راستاي تبادلات شبكه اي و اجراي برنامه خريد توافقي و مستقيم محصولات از كشاورزان، آمادگي دارد محصولات جو،كلزا،يونجه،كاه،پيازو سير توليدي كشاورزان را با كيفيت مناسب و به نرخ روز و بصورت توافقي در مبداء يا مقصد تحويل دهد.

 

لذا متقاضيان جهت  كسب اطلاعات بيشتر و انجام هماهنگي هاي لازم مي توانند با آقاي حسين زاده مديرعامل اتحاديه تعاون روستايي شهرستان شيراز به شماره تلفن 09177052974 تماس حاصل فرمايند.

اطلاعيه فروش توافقي محصولات كشاورزي استان اردبيل

 

اتحاديه تعاون روستايي   استان اردبيل  آمادگي دارد نسبت به تهيه و تامين محصولات كشاورزي با مشخصات و شرايط وزني و زماني و قيمت توافقي متناسب با قيمت روز بازار مطابق جدول ذيل  به متقاضيان  اقدام نمايد.

لذا متقاضيان جهت  كسب اطلاعات بيشتر و انجام هماهنگي هاي لازم مي توانند با   اتحاديه استان به شماره تلفن   04517741733     و يا آقاي علوي  مدير عامل اتحاديه تعاون روستايي   استان اردبيل  با شماره تماس 09141519682   تماس حاصل فرمايند.

 

رديف

نوع محصول

مقدار (تن)

زمان برداشت

نوع بسته بندي

1

جو

20000

تير و مرداد

فله

2

حبوبات

4000

تير و مرداد

كيسه

3

سيب زميني

100000

شهريور و مهر

كيسه

4

برنج و ماش

20

شهريور

كيسه

5

سيب درختي

100

شهريور

جعبه

6

گوجه فرنگي

500

تير و مرداد

جعبه

7

رب گوجه

20

مرداد

1و 5 كيلويي

8

سويا

10000

آبان

فله

9

هندوانه و خربزه

1000

تير و مرداد

فله

10

ذرت دانه اي

3000

شهريور-آبان

فله

11

يونجه

500

تير و مرداد

پرس

اطلاعيه فروش توافقي خرماي مضافتي استان كرمان

به منظور تامين خرماي مضافتي جهت اجراي طرح ضيافت ويژه ماه مبارك رمضان ادارات تعاون روستايي شهرستانهاي بم،ريگان،فهرج و نرماشير استان كرمان آمادگي تامين خرماي مضافتي با نرخ و به صورت توافقي را دارند.

لذا متقاضيان جهت  كسب اطلاعات بيشتر و انجام هماهنگي هاي لازم مي توانند   با آقاي افشارمنش مدير عامل اتحاديه شركتهاي تعاون روستايي شهرستان بم با شماره  09131440224  و يا آقاي منعمي رئيس اداره تعاون روستايي شهرستان ريگان با شماره 09133932794تماس حاصل فرمايند.

آلبوم تصاوير
فیلم
پایگاه اطلاع رسانی دولتمرکز ارتباط مردمی ریاست جمهوریوزارت جهاد کشاورزی
خانه | بازگشت |
nGuest (portalguest)


اجرا با : پورتال سازمانی سیگما